top of page

SAÇ EKİMİ

Saçlarında dökülme sorunu yaşayan kişiler için kelliğe ve seyrelmeye karşın saç kökü nakli ile kalıcı bir tedavi yöntemidir. Ülkemiz bu tedavi yönteminde dünyaya nam salmış uzman doktorlar ile saç problemlerine kalıcı çözüm sunulmaktadır. Çeşitli teknikleri vardır;

Saç Ekimi.jpg

SAPHHİRE/FUE TEKNİĞİ

Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri yine FUE tekniği kullanılarak toplanır. Ancak saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanallar FUE yöntemindeki gibi çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılıyor. Safir uçlar ekimin yapılacağı bölgede çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve sık mikro kanallar açılmasını sağlıyor. Bu da tekniği daha etkili ve sağlıklı kılıyor.

TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Genel olarak seyreklik durumlarında uygulanan yöntem, tüm saçları traş etmek yerine sadece köklerin alınacağı bölgeye kısmı traş uygulanarak yapılır.

DHI/KALEM TEKNİĞİ

Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken medikal kalem sayesinde kökler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.

FUE TEKNİĞİ

FUE yönteminde, belirli bir bölgeden alınan kökler, saç olmayan bölgelere eklenir. Bunun için saç ekimi öncesi köklerin nakledileceği bölgedeki saçlar, kök alma yapılmadan önce 1 mm olacak biçimde kısaltılır.

Saç Ekimi 2.jpg
bottom of page