top of page

ONKOLOJİ

Onkoloji hastaların tedavisini ile ilgilenmenin yanı sıra erken tanı tarama gibi alanlarını da kapsar. Tedaviye başlamadan önce tedavinin hedeflerini, ne kadar süreceğini ve potansiyel yan etkilerini bilmek en az tedavinin kendisi kadar önemlidir. Tüm bunlar tedavi öncesi doktorumuz tarafından size aktarılmış olacaktır. Kanser tedavisinde belki de en önemli nokta tedavi konusunda rahat hissetmektir bu sebeple tedavi ve detaylarını önceden öğrenmek süreç boyunca kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Tedavilerimiz:

KEMOTERAPİ

Kemoterapi vücutta hızlı büyüyen ve kansere dönmüş hücreleri kontrol altına almak için kullanılan kimyasal bir tedavi yöntemidir. Kemoterapi diğer tedavilerden farklı olarak tüm vücutta etki göstererek kanser hastalıklarını kontrol altına almayı amaçlamaktadır.

RADYASYON TEDAVİSİ 

Işın tedavisi olarak da bilinen radyoterapi, iyonizan ışın kullanarak, kontrolüz çoğalmış kanser hücrelerinin DNA'sını hasara uğratır. Kanser hastalarına güvenle uygulanır.

CERRAHİ TEDAVİ

Cerrahi tedavi, kanserin vücuttan ameliyat yolu ile çıkartılmasıdır. Cerrahi tedavi kanser tedavilerinde sıklıkla uygulanan ilk yöntem olmakla beraber tanının doğrulanması, evreleme, yan etkilerin ve ağrının azaltılmasında sıklık ile tercih edilir.

HORMONAL TEDAVİ

Hormonal tedavi vücutta anormal olan hormon miktarlarını değiştirerek meme, prostat kanseri ve üreme sistemi kanserlerinin tedavisinde kullanılır bu sayede hormonel yollardan büyüyüp gelişen kanser türleri büyümeden engellenmiş olur.

bottom of page