top of page

OBEZİTE

Vücut kitle indeksi değerlerine göre %30’un üzeri obez, %40’ın üzeri olan kişi ise morbid obez olarak olarak adlandırılmaktadır. Obezite birçok alanda insanın yaşam kalitesini olumsuz etkilerken sağlık açısından da büyük bir risk oluşturmaktadır. Obezite tedavisinde amaç hastanın fazla kilolarından en doğru yollar ile kurtulmasını sağlayarak yaşam kalitesini arttırması hedeflenmektedir.

Tedavilerimiz;

Obezite.jpg

GASTRİK BYPASS

Bu ameliyatta küçük hacimli bir mide bölümü (30-50cc) midenin kalanından ayrılır. İnce bağırsakların da belli bölümü ayrılarak küçük hacimli mideye dikilir. Bu sayede midedeki yüksek kalorili besinlerin emilimi hızlanır ve hastaların doyma hissi hızlanacak.

DİYET TEDAVİSİ VE BESLENME

Her bireyin vücut yapısı ve metabolizması aynı değildir. Kişinin fazla kilolarından kurtulurken yaşına, boyuna, cinsiyetine, kilosuna, yaptığı fiziksel aktiviteye, herhangi bir hastalığı olup olmamasına, beslenme alışkanlıklarına ve sosyoekonomik durumuna dikkat edilerek bir beslenme programı hazırlanması gerekir. Bu durumlar göz önüne alınarak kişiye en uygun diyet programı çıkarılır.

Obezite 2.jpg

MİDE BALONU UYGULAMASI

Bu tedavi yönteminde hastanın midesine Endoskopi yoluyla içi su ile doldurulmuş bir balon koyulur. Bu yöntem genellikle cerrahi işleme hazırlanan hastaların kilo vermesini hızlandırmak için yapılır. Midedeki balon şişkinlik hissi yaratarak gıda alımını kısıtlar.

TÜP MİDE AMELİYATI 

Yaygın olarak mide küçültme ameliyatı olarak bilinmektedir. Bu ameliyat sayesinde hastanın iştahı azalıyor ve henüz kilo kaybı olmadan insülin direnci düşerek kilo verme süreci hızlanmış oluyor.

bottom of page