top of page

GÖZ TEDAVİSİ

Göz Tedavisi 2.jpg

KATARAKT

Katarakat hastalığı, görmeyi sağlayan doğal merceğin bozularak saydamlığını kaybetmesi ve matlaşması sonucu görülmektedir. Bu ameliyatta amaç uyuşturulmuş göz içine cerrahi ameliyat yaparak kataraktlı kısmı bir bütün veya parça halinde çıkarmaktır.

GLOKOM VE ÇEŞTLERİ

Glokom veya göz tansiyonu, göz içi basıncın yükselmesi sonucu sinirleri tahrip ederek görme kaybına yol açan bir hastalıktır. Cerrahi tedavi ve lazer tedavileri ile kontrol altına alınabilen bu hastalıkta amaç göz damarlarını tedavi etmektir.

NO TOUCH LAZER

No Touch Lazer güvenle gerçekleştirilebilecek bir tedavi yöntemidir. Bu Tedavide amaç ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz kusurlarını en risksiz şekilde gerçekleştirmeyi amaçlar. Oldukça hızlı olan bu lazer işleminde hasta, 3 günlük kontrol sonrasında günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bu işlem sayesinde görmesine yardımcı olan gözlük ve lensleri bir kenara bırakarak hastanın yaşam konforu arttırılması amaçlanmaktadır.

AKILLI LENS (Göz içi mercek)

İlerleyen yaş sonrası esnekliğini kaybeden insanın doğal göz lensi yenisi ile değiştirilebilir özelliktedir. Deforme olan ve eskiyen doğal lensin yerine Akıllı Lens (göz içi mercek) yerleştirilerek bu lens yenilenmiş olur. Göz içi lensleri kendi içinde 3 gruba ayrılır ve en uygun tedaviye göre hastaya yerleştirilir.

Göz Tedavisi.jpg
bottom of page